Nowy numer 48/2023 Archiwum

W weekend moc atrakcji na święcie zabytków techniki

Kolorowe wystawy i wernisaże. Przejażdżka historycznymi bicyklami, zwiedzanie kopalń i sztolni, warsztaty fotograficzne, muzyczne, introligatorskie, pokazy strażackie i wypieki chleba. Tak m.in. zapowiada się Industriada.

W sobotę, 10 czerwca na terenie całego województwa śląskiego będzie można skorzystać z licznych atrakcji, które przygotowały placówki kulturalne, przemysłowe i techniczne.

Rozruch maszyn zacznie się już w piątek 9 czerwca wieczorem. Zobaczyć będzie można 47 różnych obiektów przemysłowych, w których odbędzie się 537 imprez w 28 różnych miastach na terenie całego województwa.

Inauguracja święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się w piątek o 21.30 przy szybie Prezydent w Chorzowie. Tam będzie można zobaczyć wielkie widowisko muzyczne „INDUstrument. Historia rytmu”. Industriada zakończy się w sobotę w Gliwicach w Centrum Edukacji Biznesu „Nowe Gliwice” o 22.15 plenerowym widowiskiem „Podniebna podróż” belgijskiego Teatru Tol oraz koncertami Yoachima, Velvetve oraz Max Bravury.

Wszystkie obiekty festiwalu będą dostępne w sobotę od godziny 12.00, część  imprez zakończy się w późnych godzinach nocnych. Niektóre atrakcje wymagają wcześniejszej rezerwacji (44 wydarzenia). Zdecydowana większość z nich jest bezpłatna.

Jakie atrakcje będą cieszyć się największą popularnością?

Obiektów wartych zwiedzenia jest mnóstwo, jedna z całą pewnością do najpopularniejszych będą należeć: fabryka sukna w Bielsku-Białej, parada 100 motocykli na stulecie Elektrowni Łaziska, koncert muzyki elektronicznej w KWK Murki-Staszic, podróż w przeszłość w sosnowieckim pałacu Schoena, pokaz pirotechniczno-maszynowy w KWK Polska w Świętochłowicach, bieg z podziemi na powierzchnię w kopalni srebra w Tarnowskich Górach, zjazdy tyrolską i skoki na linie w Browarze Obywatelskim w Tychach, nocne zwiedzanie Browaru Książęcego w Tychach, pokaz kucia na zabytkowych młotach w Muzeum Ustrońskim, widowisko z zabytkowymi rowerami oraz próba jazdy na historycznych bicyklach w Starym Mieście w Żarkach.

To nie wszystkie atrakcje, dlatego warto odwiedzić stronę industriada.pl, gdzie przedstawiono wszystkie wydarzenia festiwalu.

Dzięki współpracy organizatorów z Kolejami Śląskimi, KZK GOP i MZK Tychy, do większości obiektów będzie można dojechać bezpłatnie. Darmowy przejazd będzie możliwy również na południu województwa, na trasie Bielsko-Biała - Cieszyn - Ustroń - Żywiec, w Częstochowie, pomiędzy Tarnowskimi Górami i Zabrzem oraz w Rybniku.

Aby móc skorzystać z darmowego przejazdu, należy wypełnić kupon ze strony industriada.pl, który można znaleźć w zakładce „bezpłatny TRANSPORT”. Tam można uzyskać również więcej szczegółów odnośnie przejazdów.

Informacji na temat Industriady można uzyskać, dzwoniąc na infolinię pod numery: 513 746 063 oraz 513 774 115. infolinia jest aktywna od 8 do 10 czerwca w godzinach od 9.00 do 24.00. Przez infolinię nie można kupić żadnych biletów, ani zarezerwować miejsc, jedynie uzyskać informacje na temat danych obiektów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy