GN 50/2018 Archiwum

Zatrzymany przy przyjęciu łapówki

Wiceprezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Rzecznik CBA informuje, że chwilę wcześniej przyjął na parkingu w Jaworznie 30 tys. łapówki.

Łapówkę wiceprezesowi Spółki Restrukturyzacji Kopalń Mirosławowi S. miał wręczyć prezes firmy, która wykonuje milionowe zlecenia na rzecz SRK. Miało to wydarzyć się na parkingu przed jednym z centrów handlowych w Jaworznie. CBA informuje, że funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn na gorącym uczynku łapownictwa.

Ponadto w sejfie w siedzibie spółki, którą kierował zatrzymany prezes, funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zabezpieczyli ponad 110 tys. zł w gotówce. - Obaj zatrzymani biznesmeni trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty - informuje Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń zajmuje się likwidacją kopalń, które zostały przeznaczone do zamknięcia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy