Nowy numer 24/2021 Archiwum

Rolki i hulajnogi, kierunek - Turza

Lubisz sportowe wyzwania? Ciągnie cię w stronę przygody? Chciałbyś wybrać się razem z młodymi do Śląskiej Fatimy? Czeka cię rolkowa pielgrzymka.

Piąta edycja nietypowej pielgrzymki rusza w sobotę 10 czerwca. Młodzi pojadą spod katowickiej katedry Chrystusa Króla do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

Na rolkach i hulajnogach pokonają 75 km. Intencją wyprawy będzie pokój na świecie.

Program pielgrzymki

7.00 - Otwarcie biura pielgrzymki (plac pod katowicką archikatedrą, ul. Plebiscytowa 49 a)
7.15 - Rozgrzewka
7.30 - Odprawa grupy zabezpieczającej przejazd
7.50 - Zamknięcie biura pielgrzymki
8.00 - Błogosławieństwo i wyjazd na trasę

Najważniejszy punkt dnia, czyli Eucharystia odbędzie się po dotarciu do celu, o godz. 17. Po Mszy Świętej będzie można się posilić ciepłym obiadem. Powrót do Katowic darmowym autobusem.

Długość trasy: 75 km, koszt uczestnictwa: 15 zł, zapisy: do 9 czerwca na mlodzidlamlodych.pl

Na trasie będzie możliwość skorzystania z szatni. Można zostawić tam swoje rzeczy, których nie będzie się używało w czasie drogi. Na trasie będzie także pielgrzymkowy wodopój. Można z niego korzystać nieograniczoną ilość razy! A co warto z sobą wziąć? Na pewno przydają się: kask, ochraniacze, różaniec, a także intencje zapisane na kartkach.

UWAGA! Tak jak w poprzednich edycjach pielgrzymek, osoby, które nie mają własnego sprzętu, będą mogły go bezpłatnie wypożyczyć. Aby uzyskać informację o dostępności rolek bądź hulajnogi, wystarczy napisać na wypożyczam.hulajrolki@gmail.com.

W tym roku obchodzimy stulecie objawień fatimskich, dlatego celem pielgrzymki jest sanktuarium pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl. Wcześniej na rolkach i hulajnogach młodzi byli w Piekarach Śląskich, Bieruniu Starym, Tychach i Rudach Raciborskich.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama