Nowy numer 47/2019 Archiwum

Bezrobocie: 2,8 procent na Śląsku?

Kilka dni temu GUS podał wartość średniej stopy procentowej bezrobocia rejestrowanego w Polsce. W kwietniu była ona na poziomie 7,7 procent. A jak jest w powiatach województwach śląskiego?

Z danych opublikowanych przez GUS wynika, że w województwie śląskim stopa bezrobocia rejestrowanego w kwietniu wyniosła 6,2 procent. W skali kraju to wynik imponujący. Lepiej jest tylko w Wielkopolsce.

Jednak nie wszystkie śląskie miasta mogą pochwalić się tak dobrym wynikiem. Rozbieżność między miastami o najniższym i najwyższym wskaźniku bezrobocia rejestrowanego wynosi aż 12,2 procent! To niepokojące dane. Gdzie jest najgorzej? Gdzie najlepiej?

Poniżej przedstawiamy dane z 10 wybranych miast województwa śląskiego.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama