Nowy numer 25/2021 Archiwum

Pielgrzymka dla harpaganów

Już w sobotę około 14.00 na pielgrzymkę do Piekar Śląskich wyruszy pieszo pierwsza grupa mężczyzn. Pójdą z Rybnika przez pół dnia, a później jeszcze całą noc.

To mężczyźni związani z kościółkiem akademickim "Na Górce" w Rybniku. Są wśród nich studenci aktualni i "wyrośnięci"... Jeden z nich jest liderem Duszpasterstwa Akademickiego Rybnik, kolejny - kościelnym średniowiecznego, gotyckiego kościółka akademickiego.

Aby dotrzeć na niedzielne spotkanie mężczyzn z Matką Bożą Piekarską, muszą pokonać pieszo ponad 50 km. Mają już pewną wprawę, ponieważ w październiku zeszłego roku poszli z Rybnika z podobną, nocną pielgrzymką na Górę Świętej Anny.

Ta grupa mężczyzn jest kameralna, liczy około 10 osób. Jest jednak otwarta na kolejnych mężczyzn, którzy czują się na siłach, żeby pokonać tak ogromny dystans w drodze do Matki Bożej Piekarskiej. Zbiórka w sobotę 27 maja o 13.00. O 13.15 mężczyźni rozpoczną swoje pielgrzymowanie Mszą świętą w kościółku akademickim (stoi w parku przy ulicy Gliwickiej).

Ks. Krzysztof Nowrot, rybnicki duszpasterz akademicki, też chciałby iść z nimi, ale zatrzymują go obowiązki. Odprawi więc dla pielgrzymów Mszę Świętą. Przygotował im na tę morderczą trasę "strawę duchową": rozważania nad fragmentami Pisma Świętego. Mężczyźni zamierzają w drodze na ten temat porozmawiać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama