Nowy numer 24/2021 Archiwum

Panowie! W niedzielę idziemy do Piekar

"Zapraszam cały męski świat górnośląskiej metropolii do modlitwy przed obliczem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej" - napisał abp Wiktor Skworc.

W niedzielę, 28 maja odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. W tym roku przypada ona w 100. rocznicę objawień fatimskich.

Zaproszenie na pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar (28 maja 2017 roku)
Gość Katowicki

Zaproszenie metropolity katowickiego, abp. Wiktora Skworca:

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 28 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej.

Zapraszam cały męski świat górnośląskiej metropolii do modlitwy przed obliczem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Rozpoczniemy ją o godz. 8:00 śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, następnie odmówimy modlitwę różańcową, po której wyruszy procesja z obrazem Piekarskiej Pani na Kalwarię.

Wśród wielu pielgrzymów powitamy nowego Metropolitę Krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, a także Metropolitę Wrocławskiego, arcybiskupa Józefa Kupnego, który wygłosi słowo Boże.

Podczas popołudniowego nabożeństwa majowego słowo do pielgrzymów skieruje ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski - przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości KEP.

Bracia i Siostry!

Proszę was serdecznie: módlmy się o słoneczną pogodę i potrzebne dary Ducha Świętego, aby słowa głoszone na piekarskim Wzgórzu i modlitwa pielgrzymów owocowały w codziennym życiu rodzinnym i społecznym.

Na przeżywanie Jubileuszu Fatimskiego, Metropolitalnego Święta Rodziny oraz na pielgrzymowanie do stóp Matki Bożej Piekarskiej z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Relację z pielgrzymki będzie można śledzić na katowice.gosc.pl oraz na antenie Radia eM 107,6 fm.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama