Nowy numer 24/2021 Archiwum

Jubileusze małżeńskie już w niedzielę

Po raz kolejny w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w katowickiej katedrze małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Na uroczystą Mszę św. do katowickiej archikatedry Chrystusa Króla 21 maja o 12.00 zaprasza abp Wiktor Skworc, a także pomysłodawcy wydarzenia: ks. Jarosław Ogrodniczak i Hanna Żyrek z Ruchu Światło–Życie. – W katowickiej katedrze zgromadzą się małżonkowie świętujący rocznice i jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – napisał w specjalnym komunikacie metropolita katowicki.

 – Zapraszam małżonków na to eucharystyczne dziękczynienie, połączone z odnowieniem przyrzeczeń i indywidualnym błogosławieństwem każdej małżeńskiej pary i rodziny – dodał.

W organizację Metropolitalnego Święta Rodziny włączają się władze samorządowe miast województwa śląskiego, stowarzyszenia, organizacje społeczne, a także członkowie ruchów katolickich i wierni parafii. W tym roku będzie to już X edycja imprezy.

W tym roku nie będzie się trzeba zgłaszać, wystarczy przyjechać. Patronem medialnym wydarzenia jest katowicki "Gość Niedzielny" oraz Radio eM.

Dokładny program MŚR znajdziecie TUTAJ.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama