Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jubileusze małżeńskie już w niedzielę

Po raz kolejny w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w katowickiej katedrze małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Na uroczystą Mszę św. do katowickiej archikatedry Chrystusa Króla 21 maja o 12.00 zaprasza abp Wiktor Skworc, a także pomysłodawcy wydarzenia: ks. Jarosław Ogrodniczak i Hanna Żyrek z Ruchu Światło–Życie. – W katowickiej katedrze zgromadzą się małżonkowie świętujący rocznice i jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – napisał w specjalnym komunikacie metropolita katowicki.

 – Zapraszam małżonków na to eucharystyczne dziękczynienie, połączone z odnowieniem przyrzeczeń i indywidualnym błogosławieństwem każdej małżeńskiej pary i rodziny – dodał.

W organizację Metropolitalnego Święta Rodziny włączają się władze samorządowe miast województwa śląskiego, stowarzyszenia, organizacje społeczne, a także członkowie ruchów katolickich i wierni parafii. W tym roku będzie to już X edycja imprezy.

W tym roku nie będzie się trzeba zgłaszać, wystarczy przyjechać. Patronem medialnym wydarzenia jest katowicki "Gość Niedzielny" oraz Radio eM.

Dokładny program MŚR znajdziecie TUTAJ.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama