Nowy numer 24/2021 Archiwum

To grozi nawróceniem...

Od lat szukała miejsca, gdzie mogłaby się realizować wokalnie i modlić śpiewem. Śpiewała już w chórze "Gospel Joy" w Poznaniu. Tym razem trafiła na otwartą próbę chóru "God's Property z Tychów".

Gospel to wyśpiewywana Ewangelia i taki jest nasz cel - mówi Adam Saczka, dyrygent chóru. - Śpiewanie słowa Bożego jest nieco... niebezpieczne i grozi nawróceniem! Tak było w moim przypadku - uśmiecha się, przypominając sobie moment, kiedy postanowił, że taki chór powstanie w Tychach. Było to ponad 11 lat temu. Wtedy jeszcze słowa i przesłanie liczyły się dużo mniej. Po jakimś czasie to się zmieniło i w chórze nawróciło się kilkanaście osób. Zbliżyły się do Boga i zaczęły dbać o regularną modlitwę i życie sakramentalne.

- Chór zupełne zmienił moje życie! - potwierdza Dominika Urbanek, która trafiła tu jako nastolatka dzięki swojej nauczycielce wychowania fizycznego. Dominika była zakompleksiona, nieśmiała i zamknięta w sobie. Teraz to piękna młoda kobieta o długich rudych włosach, która ma w sobie ogromną radość. - Gospel sprawia, że moje troski idą w niepamięć i ta muzyka daje mi ogromne szczęście – mówi. I dodaje, że „chór to wspólnota ludzi, grupa przyjaciół, którzy modlą się za siebie, wspierają w trudach i wspólnie świętują, gdy jest do tego okazja”.

Igor Kaleta przyszedł na próbę pośpiewać, bo od wielu lat członkiem zespołu jest jego żona, Ola. - Chciałem spróbować, czy dam radę, i było nie najgorzej - mówi z satysfakcją. - Myślę jednak, że gdybym miał tu być na stałe, musiałbym mocno poćwiczyć - dodaje. Bardzo lubi muzykę, kiedyś grał na instrumentach i chciałby tworzyć coś, co ma jasny przekaz.

Po co próba otwarta? - Po to, by otworzyć się na nowe, bo jesteśmy chórem katolickim, powszechnym, więc każdy może przyjść i grać z nami, ogłaszając, że Jezus jest Panem - zaznacza sam dyrygent. Dodaje, że w chórze ma znaczenie każda osoba ze swoją osobowością i duchowością.

We wtorek wieczorem do tyskiego Miejskim Centrum Kultury w Tychach przy ulicy Bohaterów Warszawy przyszło blisko 20 nowych osób. Pewnie część z nich zostanie w zespole. Najbliższe plany chóru to czerwcowe koncerty. Zespół wystąpi w Pszczynie, Katowicach-Podlesiu, Rybniku i Ustroniu.

Próby odbywają się w każdy wtorek i trwają ok. 2 godzin. Członkowie zespołu doskonalą swoje głosy, uczą się nowych utworów, a także choreografii.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama