Nowy numer 24/2021 Archiwum

VI Chorzowska Noc Kościołów, 26 maja

Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców zaprasza mieszkańców Chorzowa i wszystkie zainteresowane osoby do udziału w VI Chorzowskiej Nocy Kościołów.

Tym razem pielgrzymi będą mieli okazję zwiedzić i posłuchać historii o następujących kościołach: Ducha Świętego w Chorzowie; ewangelicko – augsburskim w Świętochłowicach; św. Małgorzaty i św. Jacka w Bytomiu.

Przewidziano także niespodziankę na trasie zwiedzania. W trakcie Chorzowskiej Nocy Kościołów, która rozpocznie się 26 maja o 19.00, uczestnicy będą przewożeni autobusami do poszczególnych parafii, gdzie będą oprowadzani po świątyniach przez proboszczów, księży lub przewodnika ze Stowarzyszenia Miłośników Chorzowa.

W trakcie tych spotkań można będzie się dowiedzieć ciekawych informacji o życiu i historii parafii, poznać nieznane lub niedostępne na co dzień dla wiernych miejsca znajdujące się na terenie kościoła.

Przewidywany czas pobytu w poszczególnych parafiach 20-30 min. Oczekiwany czas zakończenia Chorzowskiej Nocy Kościołów ok. 22.00. Powrót na miejsce zbiórki przed kościół św. Jadwigi.

Miejsce zbiórki: ulica Powstańców Śląskich koło Kościoła św. Jadwigi godz. 18.45. Zapisy do 23 maja 20117 r. w kancelarii parafii św. Jadwigi lub drogą elektroniczną na adres e-mail adamlisek65@gmail.com lub telefonicznie: (32) 2416 764 ( w godz. od 20.00 do 21.00)

Organizator: Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców. Udział w Nocy Kościołów jest bezpłatny.

Tegoroczna VI Chorzowska Noc Kościołów wpisuje się w X Metropolitalne Święto Rodziny. Honorowy patronat nad imprezą objęli abp Wiktor Skworc i Stowarzyszenie Miłośników Chorzowa. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Historyczne oddz. Katowice.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama