Nowy numer 24/2021 Archiwum

Maryja odwiedza Tysiąclecie

Z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich 13 maja w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach na osiedlu Tysiąclecia Dolne odbyła się uroczysta procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

Procesja przeszła ulicami osiedla Tysiąclecia tak, aby Matka Boża Fatimska nawiedziła swoją obecnością każdą ulicę, blok mieszkalny oraz wszystkich mieszkańców, szczególnie tych, którzy odeszli od Boga, od Kościoła, którzy potrzebują modlitwy i duchowego wsparcia.

Uroczystej procesji przewodniczyli duszpasterze parafii oraz zaproszeni misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej: o. Andrzej Korda i o. Wiesław Zielonka, którzy równocześnie rozpoczęli parafialne rekolekcje fatimskie.

Wierni, idąc ze świecami za figurką Matki Bożej Fatimskiej, odśpiewali Litanię Loretańską i odmawiali cząstkę Różańca świętego - Tajemnice Światła. Na zakończenie procesji, przy dźwiękach dzwonów, w godzinie Apelu Jasnogórskiego, odmówili Apel Maryjny i zawierzyli wszystkie swoje sprawy Matce Bożej.

Od maja do października 1917 r., każdego 13. dnia miesiąca, trójce dzieci z Fatimy - św. Franciszkowi, św. Hiacyncie i Łucji - objawiała się Matka Boża. Maryja poprosiła dzieci o codzienne odmawianie Różańca św. w intencji pokoju na świecie.

Zapytała też, czy dzieci chciałyby ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia jako zadośćuczynienie za grzechy oraz jako wyproszenie łaski nawrócenia dla grzeszników.

Prośba Maryi skierowana do dzieci fatimskich jest ciągle aktualna i skierowana do każdego z nas. Maryja przypomina stale, że wielu grzeszników idzie na zatracenie i wieczne potępienie.

Swoją ufną modlitwą różańcową i cierpieniem przeżywanym w zjednoczeniu z Panem Jezusem na krzyżu możemy uratować wielu grzeszników. Matka Boża zapowiada - moje Niepokalane Serce zwycięży.

Maryja odwiedza Tysiąclecie   Maryja odwiedza osiedle Tysiąclecia w Katowicach archiwum parafii

                                                                                  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama