Nowy numer 24/2021 Archiwum

Taniec dla papieża

Po rocznej przerwie do Parku Śląskiego wrócił fishmob "Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II". Tańcami z Lednicy organizatorzy zachęcali do przyjazdu pod bramę rybę.

- Od czterech lat organizujemy flashmob, zachęcający ludzi do wyjazdu na lednickie pola. Ponieważ symbolem tych spotkań jest brama ryba, dzisiejsze wydarzenie ma nazwę fishmob. W zeszłym roku spotykaliśmy się pod kościołem Mariackim w Katowicach. Dziś powróciliśmy jednak do Parku Śląskiego, pod halę Kapelusz - mówił Łukasz Fenisz z katowickiego KSM.

- Do Lednicy jeżdżę od lat. Jestem tam tancerzem. Z tańcami lednickimi spotkałam się pierwszy raz na kursie wodzirejów wesel i zabaw bezalkoholowych. Dziś chcemy, żeby ludzie, widząc nasz taniec, dołączyli do nas. Będziemy się na nich otwierać. Nasze spotkanie zaczniemy od hymnu zeszłorocznych ŚDM - opowiadała Cecylia Wesołowska z Piekar Śląskich.

- W Lednicy byłem już dwa razy i w tym roku na pewno również pojadę. Na fishmoba przybyłem po raz pierwszy. Trochę żałuję, że nie zachęciłem znajomych, by ze mną przyjechali, bo na razie jest nas tu niewielu. Ale myślę, że ludzie, którzy będą się nam przypatrywać, odważą się i dołączą do nas - przekonywał Andrzej Tubacki z Chorzowa.

Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ruch Lednicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama