Nowy numer 42/2018 Archiwum

Czekamy na neoprezbiterów

W sobotę 13 maja w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przyjmą święcenia prezbiteratu. Uroczysta liturgia pod przewodnictwem metropolity katowickiego rozpocznie się o 10.00.

Patronką kandydatów do święceń jest Matka Boska Fatimska. Obrali ją sobie za przewodniczkę już w pierwszym roku formacji seminaryjnej. W dzień ich święceń przypada dokładnie 100. rocznica objawień Maryi w Fatimie.

Sobotnia liturgia rozpocznie Jubileusz Fatimski 100. rocznicy objawień w archidiecezji katowickiej. Główne obchody zaplanowano w Turzy Śląskiej, zwanej Śląska Fatimą. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.

W latach 1998 - 2016 dla archidiecezji katowickiej wyświęcono nieco ponad 400 kapłanów diecezjalnych i 210 zakonnych.

Transmisję ze święceń na 107,6 FM  przeprowadzi Radio eM.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy