Nowy numer 45/2018 Archiwum

Kierunek: Turza Śląska

Odpusty fatimskie, noce pokuty i wynagrodzenia za grzechy oraz dni chorych. Śląska Fatima zaprasza.

Mowa oczywiście o Turzy Śląskiej, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W najbliższą sobotę 13 maja mija 100. rocznica od pierwszego objawienia się Maryi pastuszkom z Portugalii.

Z tej okazji od maja do października w każdą niedzielę po 13. dniu miesiąca (to dzień, w którym Maryja przychodziła do Łucji, Hiacynty i Franciszka), odbywać będą się odpusty fatimskie. Pierwszy czeka nas w niedzielę 14 maja, początek już o 6.15. W programie comiesięcznych spotkań są Różaniec, Msze św., procesja z figurą Maryi, błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów.

Tradycją w Turzy są już noce pokuty i wynagrodzenia za grzechy. Odbywają się one zawsze z 29. na 30. dzień każdego miesiąca na pamiątkę łez, które w 1953 r. popłynęły z gipsowej figurki Niepokalanego Serca Maryi w Syrakuzach na Sycylii. Płacz Maryi odczytany został jako odpowiedź na obojętność ludzi wobec orędzia z Fatimy.

Każdego 13. dnia miesiąca w śląskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbywają się dni chorych z specjalnym błogosławieństwem i Mszą św. w ich intencji. Początek o 9.30.

Więcej o sanktuarium oraz o wydarzeniach w roku jubileuszowym na stronie sanktuarium.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy