Nowy numer 25/2021 Archiwum

Jedzie rowerem z Holandii do Jastrzębia

Darek Kmieć z Rudy Śląskiej postanowił zrobić coś dla Gabrysi Klimek z Jastrzębia-Zdroju, żony i matki od 12 lat walczącej z nowotworem.

- Przede mną 1200 km, to całkiem sporo, ale liczę na Wasze wsparcie i pomoc dla Gabrysi... - napisał dzień przed rozpoczęciem swojej rowerowej trasy. Jak przebiega jego niecodzienna podróż, zobaczyć można na facebookowym profilu akcji pod hasłem: Dla Gabrysi Polska Holandia szlakiem polskich parafii oraz na stronie NINIWA Team.

Gabrysia Klimek mieszka w Jastrzębiu-Zdroju. Ma męża Roberta i córkę Klarę. Od 12 lat choruje na rzadkie schorzenie: nowotwór tkanki łącznej i nabłonkowej, atakujący głównie mięśnie. Przyjęła już ponad 30 cykli chemii. W tym czasie, co z medycznego punktu widzenia jest nie do wyjaśnienia, zaszła w ciążę i urodziła zdrową piękną córkę.

Podczas ciąży zrezygnowała z leczenia. Przed porodem, który nastąpił w 8. miesiącu, powiedziała lekarzom, żeby najpierw ratowali jej dziecko. O historii Gabrysi i pomyśle Darka pisaliśmy TUTAJ.

Wyprawa zakończy się 21 maja o 17.00 koncertem w parafii św. Brata Alberta w Jastrzębiu-Zdroju. Hasłem wieczoru są słowa "W Tobie jest światło". Utwory krakowskiej Grupy ODPOWIEM zaśpiewają wspólnota NOVARE z Żor i przyjaciele.

Jedzie rowerem z Holandii do Jastrzębia  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama