Nowy numer 25/2021 Archiwum

Specjalnym pociągiem do Lourdes

8 maja o 20.52 rozpoczęła się II archidiecezjalna pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych do francuskiego sanktuarium.

Pątników ze Śląska czeka długa podróż. By pokonać ponad 2,5 tys. km pociągiem, potrzeba ok. 30-35 godzin. W pierwszej edycji pielgrzymki, w 2015 roku, wzięły udział 403 osoby. W tym roku jest ich 320.

– Uprzywilejowanymi pielgrzymami tej pielgrzymki są chorzy i niepełnosprawni. Aczkolwiek inicjatywa przeznaczona jest – podobnie jak dwa lata temu – dla wszystkich chętnych – mówi ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego katowickiej kurii. Podczas podróży profesjonalną opiekę medyczną zapewnią chorym pielęgniarki oraz lekarze różnych specjalizacji. W wolontariat włączy się także młodzież z Fundacji „Młodzi dla młodych”. Poza tym z pielgrzymami wyruszy bp Marek Szkudło.

– W imieniu pielgrzymów proszę w najbliższych dniach o modlitewną pamięć, szczególnie podczas Eucharystii sprawowanych w parafii – apeluje ks. Roman Chromy.

Podczas czterodniowego pobytu w sanktuarium pielgrzymi zwiedzą m.in. miejsca związane z życiem św. Bernadetty. Będą się modlić w Grocie Massabielskiej oraz w bazylikach: Niepokalanego Poczęcia NMP oraz św. Piusa X. W planie jest też wspólna Droga Krzyżowa oraz udział w procesjach: eucharystycznej i maryjnej ze świecami. Chorzy i niepełnosprawni będą mogli też skorzystać z kąpieli w basenach wypełnionych wodą z cudownego źródła.

Od 10 do 14 maja pielgrzymi będą uczestniczyć w procesjach eucharystycznych i maryjnych o 17.00 i 21.00, a w niedzielę 14 maja o godz. 9.30 we Mszy św. międzynarodowej. Wcześniej, w czwartek 11 maja o godz. 11.00, wezmą udział w Mszy św. w Grocie Massabielskiej.

Wszystkie nabożeństwa z Sanktuarium w Lourdes będą transmitowane na żywo na stronie sanktuarium.
 

Więcej o II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes czytaj tutaj.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama