Nowy numer 24/2021 Archiwum

Diakoni odliczają już dni

Dzisiaj wieczorem, w Kokoszycach, rozpoczną rekolekcje przed święceniami prezebiteratu. O modlitwę w ich intencji prosi abp Wiktor Skworc.

Bracia i Siostry! Drodzy Diecezjanie!

W najbliższą sobotę 13 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze przeżywać będziemy uroczystość święceń prezbiteratu. Do ich przyjęcia przygotowuje się 18 diakonów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Dziś rozpoczynają swoje rekolekcje. Serdecznie proszę o otoczenie diakonów szczególną modlitwą. Powierzajmy ich dobremu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej, tym bardziej, że Pani Fatimska stała się ich szczególną patronką.

13 maja liturgią święceń rozpoczniemy zatem obchody Jubileuszu Fatimskiego w 100. rocznicę objawień.

Serdecznie zapraszam diecezjan z parafii pochodzenia i praktyk duszpasterskich diakonów do udziału w uroczystej liturgii, podczas której Archidiecezja Katowicka wzbogaci się o nowych duszpasterzy. Zapraszam zwłaszcza młodzież - służbę liturgiczną, członków ruchów i stowarzyszeń kościelnych.

Nie zapominajmy także o modlitwie w intencji nowych powołań do wyłącznej służby Bożej. Niech Duch Święty rozpali w nowych pokoleniach ludzi młodych, wezwanych do pracy w winnicy Pańskiej, pragnienie szerzenia królestwa Bożego aż po krańce ziemi. Módlmy się za tegorocznych maturzystów o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego, aby jak najlepiej rozeznali swoje życiowe powołanie.

Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama