Nowy numer 46/2018 Archiwum

Włącz się w pomoc najmłodszym

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do udziału w akcji Pieluszka dla Maluszka polegającej na zbiórce pampersów.

- Skontaktuj się i zgłoś przedszkole, szkołę, parafię, które chcą przeprowadzić zbiórkę: tel. 501 277 662, e-mail: ksm.katowice@gmail.com. Udzielimy wszystkich informacji. Zbiórka pieluch (typu pampers) ma na celu wsparcie samotnych matek i ubogich rodzin wychowujących małe dzieci. Chcemy pokazać, że obrońcy życia, poza głoszeniem szczytnych idei, są gotowi otaczać życie opieką - wyjaśniają organizatorzy.

Zbiórka pampersów trwać będzie do 31 maja. Finał akcji nastąpi podczas pikniku kończącego Marsz dla Życia i Rodziny w Katowicach (11 czerwca). Wtedy zebrane pieluszki trafią do potrzebujących. Wydarzenie znaleźć można na Facebooku.

To trzecia edycja akcji. W ubiegłych latach zbiórka spotkała się z bardzo dużym odzewem. W 2016 r. udział w niej wzięło 37 parafii, 27 szkół, 17 przedszkoli i 5 innych placówek z 27 miast.

Organizatorzy zebrali ponad 920 paczek, co dało ponad 46 tys. pieluch. Ślązacy podarowali też kilkaset pieluch luzem, chusteczki, zabawki, ubranka, akcesoria dla niemowląt.

Tym samym wsparli Dom Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej, ochronkę przy bazylice w Piekarach Śląskich, Hospicjum Małego Dziecka w Tychach oraz rodziny m.in. z Rudy Śląskiej, Katowic, Świętochłowic, Siemianowic i Chorzowa.

 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy