Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zagrali o tytuł najlepszej grupy parafialnej

W Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej rywalizowali ze sobą członkowie grup parafialnych z archidiecezji katowickiej.

Rozgrywki w piłkę nożną toczyły się między 13 drużynami, które przyjechały m.in. z Tychów, Imielina, Chorzowa, Mikołowa, Katowic i Bierunia Nowego. Po emocjonującej walce tytuł najlepszej grupy uzyskała parafia św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku-Nowinach. Drugie miejsce zajęła młodzież z Chełmu Śląskiego, trzecie – parafia św. Barbary z Giszowca.

Organizatorem turnieju było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. – Nie bez znaczenia – jak podkreśla Marta Papkała, zastępca Prezesa Zarządu KSM – był termin rozgrywek. Jako młodzi ludzie, w radosny, sportowy sposób chcemy pokazywać, że ojczyzna jest dla nas ważna, że – jako katolicy – jesteśmy normalną, wesołą młodzieżą, która promuje pewne wartości. Na sali wywieszone były flagi narodowe, spotkanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu.

Adrian Pietera, jeden z sędziów, mówi, że impreza pozytywnie zaskoczyła go pod względem sportowym, poziom rozgrywek był dobry, turniej przebiegał sprawnie. Cały zespół sędziowski również podkreśla dobrą atmosferę zawodów.

Także uczestnicy dodają, że warto było wziąć udział w zawodach nie tylko ze względu na dobrą zabawę, ale też dlatego, że zagrać mogła młodzież starsza – uczestnicy byli w wieku 15-35 lat.

W turnieju udział wzięli ministranci, członkowie KSM, szafarze i księża wikarzy. KSM-owicze zapewniają, że zorganizują podobny turniej za rok, ponieważ ten cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy pytali, czy impreza będzie odbywać się częściej.

Partnerem wydarzenia była Fundacja PKO Banku Polskiego. Turniej objęty został patronatem honorowym abp. Wiktora Skworca i Ministra Sportu i Turystyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama