Każda niedziela świętem zmartwychwstania

- Nie musimy trzymać się na uboczu, pogrążeni w wątpliwościach i lękach. Możemy wraz z umiłowanym uczniem Jezusa wejść do wnętrza grobu, ujrzeć i uwierzyć! - mówił w niedzielę Zmartwychwstania abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy pontyfikalnej w katedrze Chrystusa Króla.

W kazaniu przypomniał, że Zmartwychwstały nieustannie obecny jest w Kościele w sakramencie Eucharystii. Zachęcał, by nie rezygnować z niedzielnych Mszy św.

- Każda więc niedziela to święto Zmartwychwstania naszego Zbawiciela, to święto radosnego spotkania z Nim, ze zmartwychwstałym Panem. On wybrał ten dzień, aby spotykać się z tymi, którzy uwierzyli w Niego w parafialnych wieczernikach podczas niedzielnej Eucharystii! - wyjaśniał abp Skworc.

Metropolita katowicki przypomniał również, że niedziela jest świętem wszystkich chrześcijan.

- Nie ma chrześcijan, katolików bez świętowania niedzielnej Eucharystii! Obecność na niedzielnej Mszy Świętej, czynny udział w Boskiej Liturgii, poprzez przystępowanie do Komunii Świętej z czystym sercem, to wyraz, manifestacja naszej żywej wiary w Jezusa Zmartwychwstałego Pana i Odkupiciela, to jest wyraz wiary w życie wieczne i zmartwychwstanie w dniu, kiedy nastanie nowe niebo i nowa ziemia! Równocześnie jest to droga prowadząca do pełnego życia, do doświadczania wewnętrznego pokoju, poczucia godności i radości serca. Takie owoce przynosi każde spotkanie ze Zmartwychwstałym a naszą powinnością jest dzielić się nimi z każdym bliźnim… - mówił.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..