Nowy numer 15/2024 Archiwum

Pamięci Adama Kleimana

Koncert Wielkanocny pamięci zmarłego muzyka i twórcy zespołu Trąbki Jerycha.

Ten wieczór muzyczny w Chorzowie poświęcony będzie A. Kleimanowi, zmarłemu we wrześniu ubiegłego roku. Ci, z którymi kiedyś występował założony przez niego zespół, postanowili przypomnieć muzyka i jego utwory w nowych aranżacjach Adama Szewczyka.

Adam Kleiman założył Trąbki Jerycha w 2000 roku w parafii kapucynów w Bytomiu. Zespół nie tylko dbał o muzyczną oprawę Mszy św. dla dzieci w parafii, ale z sukcesami zaczął koncertować w kraju i za granicą. Debiutancką płytę "Halo" wydał w 2009 roku. Trąbki Jerycha brały udział m.in. w kolejnych edycjach Międzynarodowego Festiwalu "Stróże Poranka". A. Kleiman prowadził też rekolekcje muzyczne i współorganizował koncerty "Stróżów Poranka".

Koncert pamięci A. Kleimana odbędzie się 18 kwietnia o 18.00 w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3). Na scenie wystąpią m.in. Magda Anioł, Robert Ruszczak, Jacek Wąsowski, Adam Krylik, Henryk Czich, Andrzej Lampert, Rafał Boniśniak, FPS i, oczywiście, Trąbki Jerycha. Aranżacje i kierownictwo muzyczne koncertu - Adam Szewczyk. Rezerwacja biletów (w cenie 30 i 25 zł): sabina@chck.pl, tel. (32) 349 78 67(63).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy