Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Gospodynie przygotowały palmy przejdź do galerii

Już po raz czternasty w Niedzielę Palmową w gminie Gorzyce odbywa się Przegląd Palm Wielkanocnych. Dominują ponad dwumetrowe, śląskie kompozycje.

Koła Gospodyń Wiejskich przygotowują tradycyjne śląskie palmy. Są okazałe, wysokie, nierzadko przekraczają 2 metry wysokości, zrobione m.in. z bukszpanu, wierzby, tzw. kocanki, żywotnika, drzewa oliwnego, czy mahonii.

- Typowe palmy śląskie są zielone, bez kwiatów - opowiada Urszula Jastrzębowska-Dudek, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach. - Stworzenie takiej palmy zajmuje kilka godzin - przekonują panie z Gorzyc.

Gminny Przegląd Palm Wielkanocnych odbywa się w gminie Gorzyce już po raz czternasty. A skoro jest 12 sołectw, to co roku uczestnicy spotykają się w innej miejscowości.

W tym roku procesja przeszła ulicami Gorzyc do kościoła pw. św. Anioła Stróża. Były poczty sztandarowe, orkiestra, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich w pięknych śląskich strojach oraz mieszkańcy, którzy mieli ze sobą palmy.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama