Nowy numer 46/2018 Archiwum

Jutro Droga Krzyżowa ulicami Katowic

Rozpocznie się o 19.00 przy krzyżu obok kopalni "Wujek", a zakończy około 21.00 w katedrze Chrystusa Króla.

Trasa nabożeństwa przebiegać będzie ulicami: Wincentego Pola, park Kościuszki, Barbary, Mikołowską, Kopernika, pl. Miarki, Wita Stwosza i Powstańców. Uczestnicy na Drogę Krzyżową zabiorą świece i znicze.

"Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową, chcemy głosić, że tylko On jest Zbawicielem świata, chcemy wspólnie modlić się, prosząc o pokój w naszych rodzinach i wspólnotach. Katowicka Droga Krzyżowa będzie też dla nas okazją do modlitwy za naszą wielką i małą Ojczyznę, jak również szansą do złożenia wspólnego świadectwa wiary" - napisał abp Wiktor Skworc, zapraszając mieszkańców Katowic do udziału w nabożeństwie.

Następnego dnia, w sobotę 8 kwietnia, od 19.00 będzie sprawowane w katedrze nabożeństwo pokutne z sakramentem pojednania, na które katowiccy duszpasterze zapraszają swoich parafian i mieszkańców miasta.

Spowiedź potrwa do ostatniego penitenta.

W najbliższych dniach nabożeństwa Drogi Krzyżowej zostaną odprawione na ulicach wielu miejscowości archidiecezji katowickiej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy