Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dziś 22. Nasi młodzi modlą się za Panamę 2019

W ogólnopolską akcję włączyli się i młodzi archidiecezji katowickiej. Polega ona na modlitwie w konkretnym dniu i w konkretnej intencji.

22. dnia każdego miesiąca Polacy w całym kraju łączą się we wspólnej modlitwie z gospodarzami spotkania młodych w Panamie. Wsparcie modlitewne będzie towarzyszyć Panamczykom przez cały okres przygotowań do ŚDM Panama 2019.

Modlitewny finał odbędzie się 22 stycznia 2019 r. podczas Mszy św. otwierającej Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Akcja modlitewna Polaków oraz Panamczyków to forma zjednoczenia młodych ludzi i kontynuacja wspólnej modlitwy, która towarzyszyła przygotowaniom do spotkania w Krakowie.

- Dzięki niej młodzi chcemy pokazać, że idea ŚDM jest ważna dla ludzi na całym świecie, ale również podkreślić, że jesteśmy wspólnotą nie tylko podczas samego wydarzenia, ale również na etapie jego przygotowań - wyjaśniają młodzi.

22. dzień każdego miesiąca, przeznaczony na modlitwę w intencji ŚDM Panama 2019 jest także dobrą okazją do tego, by ideą Światowych Dni Młodzieży zainteresować starszych i tych z naszej archidiecezji, którzy do Panamy się nie wybiorą. W tym czasie dla nich najprawdopodobniej odbędzie się... Panama na Śląsku.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się od 22 do 27 stycznia 2019 r. w Panamie. Ich hasłem będą słowa: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa" (Łk 1,38). Stąd modlitwą za ŚDM co miesiąc odmawianą przez młodych archidiecezji jest hymn Magnificat.

- Do wspólnej modlitwy zachęcamy całą młodzież archidiecezji katowickiej, a przede wszystkim młodych zaangażowanych oraz uczestniczących we wszystkich dotychczasowych Światowych Dniach Młodzieży - mówią młodzi z diecezjalnego centrum ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama