Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ekstremalne Katowice

EDK z Katowic ruszy 31 marca. Jej uczestnicy do wyboru mają dwie trasy. Pierwsza to 45 km, druga... 65!

Katowicka Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się na dwóch trasach: Katowice - Oświęcim (45 km) oraz Katowice - Leśniów (65 km). Ruszy wieczorem 31 marca. Rozpocznie się o 20.30 Mszą w parafii Przemienia Pańskiego (kościele oo. dominikanów).

Jej organizatorami jest DA Gniazdo. - Do naszej inicjatywy chcemy zaprosić nie tylko studentów, ale osoby w każdym wieku by pokazać im inną formę duchowości, która może stać się dla nich niezwykłym doświadczeniem. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich - wyjaśnia Weronika Dylus, jedna z organizatorów.

Więcej znaleźć można na Facebooku.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy, w samotności, modląc się i zmagając z własnymi słabościami. W wydarzeniu biorą udział zarówno wierzący, jak i niewierzący.

Ci pierwsi - by przeżywać ból choć trochę podobny do tego, którego doświadczał Jezus przed śmiercią i by zbliżać się do Boga. Ci drudzy - by stanąć twarzą w twarz z własnymi lękami, niedoskonałościami i tym słabszym "ja".

Dla jednych i drugich to wyjątkowe doświadczenie, które zmienia życie. - Po tym ekstremalnym wyzwaniu człowiek jest obolały i bezwładny. Ale coś się zmieniło. Podjął wyzwanie i wygrał. I chce więcej - mówią uczestnicy EDK.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama