Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Peru w Katowicach

O sytuacji misjonarzy w Peru oraz o szeroko rozumianej współpracy na różnych płaszczyznach rozmawiali abp Wiktor Skworc i Alberto Salas Barahona, ambasador Peru w Polsce.

- Misjonarze to najlepsi ambasadorzy Polski za granicą. Dzięki nim m.in. można poznać kulturę naszego kraju - przyznał metropolita katowicki.

Alberto Salas Barahona jako ambasador Peru w Polsce przedstawił Prezydentowi RP listy uwierzytelniające w 2015 roku.

Pochodzi ze stolicy kraju, Limy. Ukończył prawo na Pontificia Universidad Catolica del Peru, a potem także francuski Uniwersytet Poitiers i kształcącą francuskie elity słynną École Nationale d’Administration (ENA). Doktoryzował się z prawa międzynarodowego na uniwersytecie Paris II.

Jego wizyta u metropolity katowickiego była m.in. nawiązaniem do wcześniejszych odwiedzin Peru przez abp. Wiktora Skworca.

Wizyta ambasadora Peru w Katowicach miała charakter kurtuazyjny.

Polska i Peru oficjalne stosunki konsularne utrzymują od 1921 r., a dyplomatyczne od 1923 r. Ambasadę Peru otwarto w Warszawie w 1969 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama