Nowy numer 03/2020 Archiwum

Pragnę...

To hasło plenerowej inscenizacji ostatnich dni Chrystusa. Chwalebne Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, na Kalwaryjskim Wzgórzu w Piekarach.

– Piekarska Golgota po raz kolejny stanie się miejscem wielkiej pasyjnej modlitwy. Zapraszamy do wspólnego przeżycia inscenizowanej historii najważniejszych wydarzeń zbawczych – napisali duszpasterze z Piekar. – Chwalebnie Misterium Męki Pańskiej to z roku na rok coraz większe wydarzenie artystyczne i logistyczne. Nie możemy jednak zapomnieć o głównym – duchowym – wymiarze przedsięwzięcia. Potwierdzeniem tego są świadectwa wiernych, którzy coraz liczniej przybywają, by w inny niż zwykle sposób przeżyć Wielki Tydzień w piekarskim sanktuarium – zaznacza ks. Adam Zgodzaj.

Hasłem tegorocznego Misterium jest słowo Jezusa z krzyża: "Pragnę". W inscenizacji wystąpi ponad 100 aktorów.

Plan Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich.

  • Niedziela Palmowa (9 kwietnia, godz. 9.30) – Kalwaria (Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy)
  • Wielki Czwartek (13 kwietnia, godz. 9.00) – Bazylika – Kalwaria (Ostatnia Wieczerza)
  • Wielki Piątek (14 kwietnia, godz. 9.00) – Bazylika – Kalwaria (Męka i Śmierć Jezusa Chrystusa)

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama