Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pójdą nocą przez Mysłowice

W Mysłowicach trwają zapisy na pierwszą Ekstremalną Drogę Krzyżową. Ruszy 31 marca, jej uczestnicy do pokonania będą mieć 43 km.

Głównym pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest ks. Sebastian Lewandowski z Morgów.

Uczestnicy Drogi Krzyżowej wyruszą w ponad 43-kilometrową samotną, nocną wędrówkę. Dostaną do ręki mapę i rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Doświadczą bólu i zmęczenia, ale dzięki temu będą mogli sprawdzić siebie. Pójdą z postanowieniami i prośbami - za siebie, za najbliższych, za rodziny...

Nocna wędrówka dookoła Mysłowic odbędzie się dwa tygodnie przed Wielkanocą -  31 marca o 20.00, po Mszy św. w parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku.

Uczestnicy EDK pójdą przez: Bończyk, Janów, Morgi, Wesołą, Ławki, Krasowy, Kosztowy, Dziećkowice, Brzezinkę, Brzęczkowice i centrum Mysłowic. Droga zakończy się przy kapliczce św. Jana Chrzciciela w centrum miasta (kiedyś kapliczka ta zwana była kapliczką Jarlików).

Znaczna część Drogi Krzyżowej będzie prowadzić przez okoliczne lasy i pola, o tej porze roku bagniste i rozmokłe. Przewidywana jest także druga, krótsza trasa, dla mniej wytrwałych, licząca około 20 km.

Zapisy na EDK  zaczęły się 10 marca na stronie: www.edk.org.pl, jak również w parafiach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama