Spektakl "Blokowisko", Chorzów, 5 kwietnia

Spektakl odbędzie się 5 kwietnia o 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie Batorym (ul. Stefana Batorego 6).

Poniżej - informacja organizatorów:

"Blokowisko" to spektakl, który narodził się dość dawno. Temat bliski każdemu z nas. Większe lub mniejsze miasta, ale wszystkie oparte są na blokowiskach. Tam właśnie można spotkać naszych bohaterów zwanych blokersami. Mają swój świat, zamknięty na klatkach schodowych. Ich wartości są zredukowane do podstawowych instynktów, koniecznych do przetrwania.
Tak zaczynamy naszą opowieść, ale przez kolejne epizody i sceny, które przybliżają nas do świata na pozór hermetycznego i niedostępnego, umożliwiają nam uczestnictwo w życiu bohatera i dopingowanie mu w jego przemianach wewnętrznych. Wątek romantycznej i czystej, budzącej się miłości wskazuje, że nie wszystko stracone. Taki przekaz staramy się naszkicować widzowi, który najczęściej sam jest rodzicem i nie jeden problem ukazany w spektaklu jest mu bliski i znany z domowego ogniska.
Sztuka oparta jest na scenariuszu jednego z założycieli Stowarzyszenia muzyczno-teatralnego Freeland - Grzegorza, z dialogami utalentowanego młodziutkiego poety Mateusza. Zachęceni muzycznym spektaklem "Mały książę i róża" z 2013 roku, również i tym razem sięgnęliśmy do skarbnicy tekstów i muzyki zawartej w autorskim śpiewniku "Fantastyczne Śpiewanie" Witolda Wolnego, który powstał w latach 80. w Chorzowie. Tym razem oparliśmy się na muzyce reggae. Utwory były ponadczasową próbą wyśpiewania wartości i prawd życiowych, które prędzej czy później w życiu każdego człowieka zagoszczą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..