GN 28/2018 Archiwum

Alfy pobiły rekord

Czy jakieś inne duszpasterskie przedsięwzięcie zmienia dzisiaj serca Ślązaków na tak masową skalę jak kursy Alpha? W samej tylko ziemi rybnicko-wodzisławskiej w dwóch ostatnich Weekendach Alpha na „Anabergu” uczestniczyło aż... 1300 osób.

Pod koniec lutego w Weekendzie Alpha, organizowanym przez wodzisławską Wspólnotę Kahal, wzięło udział ponad pół tysiąca ludzi. Uczestników tego kursu odwiedził na Górze Świętej Anny arcybiskup Wiktor Skworc. W pierwszy weekend marca wszelkie rekordy pojemności w historii wielkiego ośrodka rekolekcyjnego na „Anabergu” pobiła rybnicka Wspólnota Jezusa Miłosiernego, która przywiozła tam 782 uczestników.

Co się dzieje?

A przecież mówimy tylko o ziemi rybnicko-wodzisławskiej! Podobne kursy prowadzą też inne wspólnoty w całej archidiecezji. Na Weekendy wybierają się do różnych ośrodków rekolekcyjnych albo rekreacyjnych, np. w Kiczycach. I wciąż są chętni do udziału w kolejnych edycjach kursu. Co się dzieje? Co w Alphie jest tak niezwykłego?

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama