Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zobacz także

 • Rema
  06.03.2017 19:23
  To prawda, kurs Alpha powstał w kościele anglikańskim, jednak od wielu lat prowadzony jest w Kościele Katolickim i zyskał pełną akceptację hierarchii kościelnej. Przykładem może być np. ta wypowiedź:

  Alfa to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alfy odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Kursem Alfa!

  Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski
  doceń 1
 • Rema
  06.03.2017 19:27
  Co do zarzutów o brak "katolickości". Na zdjęciach wyraźnie widać, że w czasie weekendu był czas i na sakrament pokuty i pojednania (kapłani spowiadali wiele godzin, to często spowiedzi z całego życia!!), i na adorację Najświętszego Sakramentu. Centralnym punktem każdego z trzech dni jest Eucharystia - tydzień temu sprawował ją arcybiskup. W czasie całego kursu towarzyszą nam kapłani.

  A co do zarzutu, że przekazywany obraz wiary jest niepełny - kurs nieprzypadkowo nosi nazwę Alpha, od pierwszej litery greckiego alfabetu. PIERWSZEJ - za nią idą kolejne. Alpha nie zakłada przedstawienie pełnego, kompletnego kursu teologii - to jest dopiero początek, zachęcenie do pogłębienia tematu. Na koniec kursu uczestnicy są zapraszani do wspólnot działających przy ich lokalnym Kościele, aby tam pogłębiali swoją wiarę.
  doceń 1
 • wietrzyk11
  06.03.2017 20:57
  PROTESTANTYZACJA STOP!
  doceń 0
 • Zapach_pomarańczy
  06.03.2017 23:16
  Doświadczenie prawdziwego żywego Kościoła ... Doświadczenie prawdziwego żywego Jezusa obecnego pośród nas i w nas i Jego niesamowitej mocy...... Tego nie da się opisać, tego nie da się opowiedzieć słowami... Tego trzeba doświadczyć... To zmienia życie, to zmienia postrzeganie świata, to nadaje życiu nowy sens... Jezus jest bliżej niż myślisz, kocha Cię bardziej niż może to pojąć twoje ludzkie rozumienie, i chce działać w Twoim życiu już tu i teraz. Pozwolisz mu??????????????
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama