Nowy numer 24/2021 Archiwum

Krzyż KWC zaczął peregrynację

Teraz krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka pojedzie do dekanatu Knurów, a stamtąd do Rudy Śląskiej.

Peregrynacja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zaczęła się w archidiecezji katowickiej.

Ten krzyż został wykonany w czasie budowy kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności w Katowicach, przy którym powstał ośrodek Ruchu Światło–Życie. Są na nim przedstawieni także święci – obok stojących u stóp Jezusa Maryi i Jana widać patronów Europy: świętych Benedykta, Cyryla i Metodego. Są tutaj też patroni Krucjaty Wyzwolenia Człowieka: św. Stanisław Biskup i Męczennik oraz św. Maksymilian Kolbe.

Krucjata to jedno z dzieł ks. Franciszka Blachnickiego. Jej członkowie w duchu ofiary podejmują abstynencję od alkoholu.

Krzyż KWC był już parafiach dekanatu siemianowickiego. Teraz odwiedzi dekanat Knurów. We wtorek 28 lutego przyjmie go parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach, a w czwartek 2 marca parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie.

Stamtąd krzyż pojedzie do Rudy Śląskiej, do parafii św. Józefa. W piątek 3 marca o 17.30 odbędzie się tu Msza św. z homilią i Droga Krzyżowa ze świadectwami. W sobotę 4 marca o 18.00 w tym samym kościele odbędzie się Msza św. i nabożeństwo Ewangelii Wyzwolenia.

Przez całą niedzielę 5 marca krzyż będzie gościł w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Odwykowego w Gorzycach. 6 marca o 17.00 odwiedzi parafię Godów, a 7 marca o 18.00 będzie w parafii Rogów.

W dniach od 10 do 12 marca krzyż odwiedzi parafię św. Anny w Katowicach-Janowie, a od 13 do 14 marca – parafię Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lędzinach-Górkach.

Cały Kościół w Polsce obchodzi natomiast jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Odbywa się on w dniach od 26 lutego do 4 marca i jest okazją do ekspiacji za grzechy pijaństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama