Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kto wygrał w konkursie z paszportem miłosierdzia?

Na archidiecezjalny konkurs wpłynęło 105 wypełnionych wszystkimi pieczątkami paszportów. Zwycięzca pojedzie do Rzymu.

W konkursie zorganizowanym w Roku Miłosierdzia zwyciężył Wacław Barabasz z Rybnika - Boguszowic.

Na rowerze odwiedził on wszystkie kościoły, w których w Roku Miłosierdzia abp Wiktor Skworc otworzył bramy miłosierdzia i wygrał wycieczkę dla dwóch osób do Rzymu.

Zwycięzca pracuje na kopalni, jest mężem i ojcem. Wszystkie miejsca wyznaczone w konkursie z paszportem miłosierdzia odwiedził na rowerze, łącznie pokonując ok. 600 km. Nie brał na to specjalnego urlopu, wycieczki rowerowe wpisywał w swój górniczy grafik. Do Rzymu zabierze albo żonę, albo syna.

Konkurs w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu ogłosiła archidiecezja katowicka. Polegał on na odwiedzeniu kościołów i kaplic, w których codziennie można było otrzymać odpust zupełny.

Paszporty miłosierdzia wypełnione wszystkimi pieczątkami z kościołów jubileuszowych złożyło 105 osób, w tym jeden kapłan - ks. Adam Skutela z Gorzyc. Zwycięzcę wylosowano. Sponsorem pielgrzymki do Rzymu dla dwóch osób jest Biuro Podróży PL Travel.

Kto wygrał w konkursie z paszportem miłosierdzia?   Wacław Barabasz w trakcie rowerowej pielgrzymki przed kaplicą św. Barbary przy SCC w Katowicach archiwium prywatne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama