Nowy numer 25/2021 Archiwum

Nicky Gumbel pozdrawia Katowice!

Przy dobrej kolacji słuchają go ludzie na całym świecie. A potem - także dzięki niemu - wracają do Kościoła. Posłuchaj człowieka, który zrewolucjonizował Kurs Alpha.

Tego pana na nagraniu - anglikańskiego pastora, męża i ojca - znają wszyscy, którzy zetknęli się z Kursem Alpha. Śmiało można powiedzieć, że to jedna z najlepszych i najbardziej skutecznych obecnie form ewangelizacji.

Charyzmatycznego Anglika w Londynie dopiero co odwiedził nasz redakcyjny kolega, Jacek Dziedzina. Poza zebranym materiałem, który posłuży mu na napisanie tekstu do "Gościa", udało mu się także nagrać Gumbla.

Przede wszystkim pozdrawia on uczestników katowickiej Alphy, którzy od lutego spotykają się co środy w Clubie 99 w Katowicach. Ale śmiało można stwierdzić, że w te pozdrowienia wpisują się także inni Ślązacy. Wszystkich, którzy przypadkiem będą w Londynie, zaprasza do odwiedzenia ich siedziby. Zresztą, posłuchajcie sami.

Nicky Gumbel pozdrawia Alphę w Katowicach
Gość Katowicki
- Jeśli dołączycie do Kościoła, znajdziecie prawdziwe znaczenie i cel swojego życia. Znajdziecie radość w rosnącej w was relacji z Jezusem Chrystusem - wyjaśnia Nicky Gumbel, którego nagrania co tydzień słuchają Ślązacy gromadzący się na kursach prowadzonych w różnych miastach archidiecezji.

Wcześniej przyznał, że wygląda na to, że uczestnicy katowickiego kursu mają świetne jedzenie, dobre towarzystwo i dobrze się bawią. U was na Alphie też tak jest?

Warto dodać, że wykłady prowadzone przez anglikańskiego pastora nie są sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego. Na kursach organizowanych przez parafie lub działające w nich wspólnoty obecni są kapłani.

W czasie Weekendu Alpha uczestnicy biorą udział we Mszach Świętych, często pierwszy raz od wielu lat korzystają ze spowiedzi i rozmowy z duchownymi. Taki wyjazd w najbliższym czasie czeka m.in. ponad tysiąc Ślązaków. Pierwsi na Górę Świętej Anny przyjadą w najbliższy piątek, drudzy - tydzień po nich.

Uczestników najbliższego Weekendu Alpha odwiedzi także abp Wiktor Skworc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama