Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pociągiem za darmo

Kierowcy wraz z dwiema osobami towarzyszącymi ze względu na smog 15 i 16 lutego 2017 r. mogą jeździć bezpłatnie Kolejami Śląskimi.

Normy pyłu zawieszonego tradycyjnie najbardziej są przekroczone w Rybniku. Stacja pomiarowa "Borki" w Rybniku-Orzepowicach w nocy z 14 na 15 lutego oraz o godzinie 9.00 rano 15 lutego, zanotowała stężenia pyłu PM 10 powyżej 1000 µg/m3. Oznacza to, że dopuszczalne stężenia zostały przekroczone o ponad 2 tysiące procent. Unoszący się nisko nad ziemią smog jest w okolicy Rybnika widoczny gołym okiem.

Z powodu przekroczenia norm jakości powietrza właściciele samochodów oraz ich współpasażerowie mogą podróżować bezpłatnie pociągami Kolei Śląskich od godz. 10:00 15 lutego do godziny 23:59 16 lutego. Z takiej możliwości można skorzystać we wszystkich pociągach i na wszystkich liniach (wyłączając przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin).

Podczas kontroli biletów wystarczy okazać ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko, oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy, dowód osobisty). Na podstawie tych dokumentów, poza właścicielem dowodu rejestracyjnego, podróż mogą odbyć dodatkowo 2 osoby towarzyszące.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama