Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wyrobisko połączyło kopalnie

Nocą z 15 na 16 stycznia doszło do podziemnego połączenia chodnika transportowego w kopalni "Wieczorek" z przekopem na poziomie 720 w kopalni "Murcki-Staszic".

Przekopany chodnik ma długość prawie 188 metrów i praca ta jest pierwszym krokiem spośród planów restrukturyzacyjnych KHW S.A, które mają zwiększyć wydajność wydobycia.

Jak poinformował rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego Wojciech Jaros, podziemne prace łączące kopalnie ciągle trwają. - Do końca tego tygodnia powinny zostać zakończone roboty przy skrzyżowaniu i połączenie stanie się faktem - powiadomił rzecznik.

- Wykonywane są dodatkowe wyrobiska, m.in. wentylacyjne, które pozwolą całkowicie uniezależnić ten rejon kopalni "Wieczorek" od zakładu macierzystego - oświadczył dyrektor kopalni Wieczorek, Andrzej Płonka.

- Równocześnie przystąpimy do budowy odstawy, co pozwoli nam w początkach drugiego półrocza przekierować ją z południowej części obszaru górniczego do zakładu przeróbczego na "Staszicu".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama