Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ruda Śl.: Kolędowali w autobusie

Wielu pasażerów włączyło się do wspólnego śpiewu, a na ich ustach pojawiały się na przemian uśmiech i zdziwienie.

W sobotę w przed południem na przystankach Rudy Śląskiej rozbrzmiewały kolędy. 

Grupa młodzież z parafii św. Wawrzyńca i Antoniego w Rudzie Śląskie-Wirku, postanowiła zorganizować „kolędowanie na kółkach”.

Celem kolędowej wyprawy była chęć uświadomienia pasażerom autobusu, że w dalszym ciągu przeżywamy okres świąteczny, choć w galeriach handlowych kolędy cichną wraz z końcem Wigilii.

Pasażerowie usłyszeli min.: „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, ale także „Przekażmy sobie znak pokoju” czy „Jest taki dzień”. Wielu pasażerów włączyło się do wspólnego śpiewu, a na ich ustach pojawiały się na przemian uśmiech i zdziwienie.    

Młodzi z Rudy Śląskiej przypomnieli, że okres kolędowy jeszcze trwa   Młodzi z Rudy Śląskiej przypomnieli, że okres kolędowy jeszcze trwa Michał Chowaniec

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama