Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Postawili stajenkę przed domem przejdź do galerii

I to politycznie niepoprawną, bo z Dzieciątkiem Jezus w samym centrum... Trzypokoleniowa rodzina Fojcików i Zielińskich z Rybnika-Chwałowic uwinęła się z tym w 1,5 tygodnia.

I to bez wielkiego pośpiechu - kiedy robiło się im zimno, po prostu szli do domu.

Zdumieni kierowcy przejeżdżający ulicą Zwycięstwa (blisko skrzyżowania z ulicą Tkoczów) zatrzymują samochody, wysiadają i podchodzą ze swoimi dziećmi bliżej - do samej Świętej Rodziny. Ich odwiedziny bardzo cieszą gospodarzy.

W niektórych krajach Europy żłóbek jest dzisiaj usuwany z przestrzeni publicznej, żeby „nie urazić” muzułmanów i ateistów. W niemieckich sklepach na próżno szukać kartek świątecznych ze Świętą Rodziną. Dostępne są głównie te z reniferami, bałwankami i choinką. - A i w marketach w Polsce choć dekoracji świątecznych jest mnóstwo, to świątecznej treści jest tam bardzo mało - zauważa 74-letni Wilhelm Fojcik, senior rodu.

Fojcikowie i Zielińscy nie chcieli biernie się przyglądać temu procesowi. Zakasali rękawy - dosłownie - i zmieniają rzeczywistość w dobrą stronę. To, że wizerunek małego Jezusa znów jest widoczny z ulicy, i że jest ustawiony przed prywatnym domem, robi wrażenie.

20170111 102955
goscPL serwis

Do pomysłu budowy tej stajenki zapalili się wszyscy domownicy: pan Wilhelm, jego żona Helena, córka Ania z zięciem Markiem oraz wnuk Mateusz. Ania ze wstępnymi pomysłami zapukała do pobliskiej drukarni wielkoformatowej. Miły pracownik pomógł jej znaleźć odpowiednie zdjęcie stajenki. Celowo wybrała najprostsze - ze Świętą Rodziną, krową, wielbłądem. Wkrótce wielki wydruk był gotowy.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama