Nowy numer 24/2018 Archiwum

Smog: zamknięte szkoły w Rybniku

Zajęcia w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto Rybnik zostały zawieszone ze względu na smog.

Decyzję podjął prezydent Rybnika Piotr Kuczera - jako organ prowadzący placówki oświatowe. Obowiązuje tylko szkoły i przedszkola prowadzone przez miasto Rybnik. Zajęcia nie odbędą się w nich 10 i 11 stycznia 2017 roku (we wtorek i w środę).

Asystent prezydenta Rybnika, Agnieszka Skupień, wyjaśniła, że przyczyną tej decyzji prezydenta jest bardzo zła jakość powietrza na terenie Rybnika. Stężenie pyłu zawieszonego przekroczyło w mieście 1000 procent normy.

W czasie zawieszenia zajęć zostaną zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

Prezydent Kuczera jednocześnie zdecydował też, że 10 i 11 stycznia komunikacja autobusowa w Rybniku będzie bezpłatna.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama