Nowy numer 28/2018 Archiwum

Gdzie wyruszą orszaki? (Aktualizacja)

Orszaki Trzech Króli przejdą przez kilkanaście śląskich miast i miejscowości. Podajemy dokładny program i trasę przemarszu.

Bojszowy Nowe

Orszak wyruszy o 14.00 i przejdzie ulicami Sierpową, Graniczną (tu młodzież z grupy parafialnej Logos przedstawi scenkę), Korzenicką (druga scenka przedstawiona przez świerczyniecką podstawówkę oraz poczęstunek), Cichy Kącik, a następnie aleją ks. Popiełuszki w kierunku kościoła. Tam trzej Królowie złożą pokłon Dzieciątku. Dla uczestników będą przygotowane korony.


Chorzów Batory

Hajducki Orszak Trzech Króli wyruszy już po raz 4. Organizuje go parafia NSPJ w Chorzowie Batorym.

"Marsz do Dzieciątka" rozpocznie się o godz. 9.45 na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Chodkiewicza. Następnie orszak przejdzie ulicami Armii Krajowej, Wysockiego (Pole Pastuszków), Długą (spotkanie z Trzema Królami - okolice Biedronki) i Wyspiańskiego na plac kościelny. Tam  Trzej Mędrcy złożą pokłon Dzieciątku Jezus.

Po uroczystej Mszy odbędzie się wspólne kolędowanie z udziałem Orkiestry Dętej Tramwajów Śląskich.

 

Chorzów Stary

Orszak już po raz 6. przejdzie przez Stary Chorzów. Korowód wyruszy spod Parafii św. Marii Magdaleny przy ul. Bożogrobców 31.

Poprowadzą go Trzej Królowie, orkiestra dęta Chorzowski Brass Band, mali kolędnicy z zespołu Mode Starochorzowiony oraz chorzowskie rodziny. Pochód przejdzie od kościoła św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym do „żywej szopki” w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury. Nie zabraknie też "anielskiego śpiewania" w wykonaniu zespołów Fresco i Gwar. Spotkanie zakończy wspólne kolędowanie w sali widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury. Pochód rozpocznie się o 17.00.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama