Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rok pod znakiem ks. Franciszka Blachnickiego

Uroczyste obchody 30. rocznicy śmierci czcigodnego sługi Bożego rozpoczną się 27 lutego w Katowicach.

Do przypomnienia postaci i dzieła założyciela Ruchu Światło-Życie w Nowym Roku zachęca ks. Ryszard Nowak, moderator diecezjalny.

­- Rozpoczyna się nowy rok. Chcemy wpatrywać się w Matkę Miłosierdzia, której zawierzył swoje życie sługa Boży ks. Franciszek - mówi kapłan.

- Niedługo mija 30. rocznica jego chwalebnego przejścia do domu Ojca. Przypada też 60. rocznica początków Ruchu Światło-Życie w wymiarze wstrzemięźliwości. Te okrągłe rocznice są dobrą okazją, żeby przybliżyć postać ojca Franciszka. Chcemy uczyć się od niego, jak zanurzyć się w słowie, by wydawało godny owoc nawrócenia w nas - dodaje.

Wszystkim, nie tylko członkom oazy, składa noworoczne życzenia: - Życzę wam, by Nowy Rok był pełen błogosławieństwa i łaski Bożego słowa. Pełen tego, co jest radością niespotykaną, która rodzi się z tego, że mamy Jezusa w sercu. Tym Jezusem możemy dzielić się z innymi.

Ks. Ryszard Nowak - XXX rocznica śmierci Sł. B. Ks. Franciszka Blachnickiego
Dom Formacyjny Ruchu Światło-Życie Wisła Jawornik
Obchody 30. rocznicy śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego rozpoczną się 27 lutego o 16.00. Na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach odbędzie się specjalne sympozjum. Później, o 18.00 abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w katowickiej katedrze. Planowana jest też projekcja filmu „Prorok nie umiera”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama