GN 29/2021 Archiwum

Po pierwsze rodzina

Od Nowego Roku Specjalistyczna Poradnia Rodzinna archidiecezji katowickiej rozpocznie swoją działalność w nowej siedzibie przy ulicy Curie-Skłodowskiej 30/4.

Zakres jej działalności będzie obejmować m.in. diagnozę psychologiczną, konsultację, terapię, doradztwo, psychoedukację, mediację, działalność profilaktyczną, informacyjną i szkoleniową. Dodatkowo placówka będzie świadczyć bezpłatną pomoc specjalistyczną. Pacjenci mogą skorzystać z porad psychologa (zarówno świeckiego, jak i kapłana), psychoterapeuty, pedagoga, naprotechnologa, instruktora metod rozpoznawania płodności, a nawet prawnika.

Poprzez swoją działalność poradnia chce realizować uchwały II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Zaleca on rozwijanie profesjonalnych struktur formacji i wsparcia małżeństw i rodzin, przede wszystkim tych, które doświadczają różnorakich wyzwań i trudności.

Poradnia będzie czynna w poniedziałki i środy od 11.30 do 19.30, a we wtorki, czwartki, piątki od 7.30 do 15.30. W miarę potrzeb godziny popołudniowe będą stopniowo rozszerzane. Na wizytę należy umówić się wcześniej telefonicznie pod numerem telefonu: 519 546 197.

Nowa siedziba poradni:

ul. M. Skłodowskiej-Curie 30/4

40- 058 Katowice

Tel.: 519 546 197

E-mail.: rodzina@archidiecezjakatowicka.pl

 

Pierwsze formalne struktury pomocy rodzinom w archidiecezji katowickiej powstały w 1957 roku. Właśnie wtedy powstała Katolicka Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna, która rok później została przekształcona w Diecezjalną Poradnię Życia Rodzinnego.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama