Nowy numer 33/2018 Archiwum

Szlachetne paczki rozdane

18 960 rodzin w Polsce, w tym 2136 na Śląsku, otrzymało prezent w ramach tegorocznej akcji.

W tym roku w związku z programem 500+ wolontariusze zmienili metodologię poszukiwania potrzebujących. Do projektu zostało włączonych prawie dwa razy mniej rodzin wielodzietnych niż w roku poprzednim. ‒ Dzięki temu mogliśmy szerzej docierać np. do osób starszych i samotnych. Wprowadziliśmy także nową kategorię: „Start w samodzielność” i od tego roku docieramy ze wsparciem na przykład do absolwentów domu dziecka, czy domu samotnej matki ‒ mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek. ‒ Nowością w Paczce jest również to, że wolontariusze wrócą do rodzin potrzebujących po Nowym Roku, aby uczyć ich zaradności i przedsiębiorczości w życiu – dodaje.

Na Śląsku łączna wartość przekazanej pomocy w paczkach wyniosła ponad 5  mln. złotych. Średnia dla jednej rodziny to 2 413 złotych. Projekt połączył ponad 80 000 osób.

Na dołączenie do Szlachetnej Paczki nie jest jeszcze za późno. Na pomoc wciąż czekają dzieci – podopieczni Akademii Przyszłości, siostrzanego projektu Szlachetnej Paczki.

O praktycznej formie pomocy w ramach akcji przeczytaj w komentarzu naszej redakcyjnej koleżanki TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama