Nowy numer 38/2023 Archiwum

Policja rozbiła gang pseudokibiców

Śledczy zatrzymali 10 osób podejrzanych o wyłudzanie haraczy, czerpanie korzyści z prostytucji i inne przestępstwa. Zatrzymani to mieszkańcy Katowic i Zawiercia w wieku od 23 do 34 lat.

Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 9 z nich. Grozi im 10 lat więzienia. W ich mieszkaniach policja znalazła pistolety, noże, maczety, siekiery, materiały pirotechniczne, takie jak granaty hukowe i race, oraz ok. 80 tys. zł.

Grupa przestępcza działała na terenie całego Śląska. Rozpracowali ją kryminalni z z katowickiej komendy wojewódzkiej.

Zatrzymani zostali przywódcy oraz członkowie grupy przestępczej. Przez dwa lata, od 2014 do 2016, specjalizowali się oni w wyłudzaniu haraczy i czerpaniu korzyści z prostytucji.

Zatrzymani są liderami bojówki pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Uczestniczyli w tzw. "ustawkach kiboli" i organizowali je.

Tymczasowo aresztowano 9 osób. Jeden z podejrzanych został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia. W sprawie prowadzone jest śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach.

Policjanci apelują o zgłaszanie się osób, które mogły paść ofiarą wyłudzania haraczy przez rozbitą grupę, a które dotychczas nie informowały o tym organów ścigania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast