Nowy numer 33/2018 Archiwum

Życzenia dla górników

"Niech z Waszych ust nie znika piękne, tradycyjne pozdrowienie: Szczęść Boże!" - napisał abp Wiktor Skworc w słowie skierowanym do górników z okazji wspomnienia św. Barbary.

Drodzy Bracia Górnicy wraz z Rodzinami!

Z okazji patronalnej uroczystości Świętej Barbary składam wszystkim Górnikom i Pracownikom Kopalń życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

Świętej Barbarze polecam w modlitwie wszystkich, którzy pracują w górnictwie, zwłaszcza pracujących pod ziemią!

W trudnym dla branży górniczej okresie zmian i restrukturyzacji przekazuję Wam zapewnienie o duchowym wsparciu! Nie traćcie nadziei i wiary w to, że konieczne zmiany zostaną przeprowadzone w duchu społecznej solidarności!

Drodzy Górnicy!

Bądźcie zawsze przykładem dla młodego pokolenia, przekazujcie im silne zasady moralne i tradycje związane z etosem górniczej pracy. Niech z Waszych ust nie znika piękne, tradycyjne pozdrowienie: Szczęść Boże! W nim zawarte jest odniesienie Waszej pracy do Boga i Wasza nadzieja, że ostatecznie On jest dla nas punktem odniesienia w sprawach społecznych, zawodowych, osobistych i rodzinnych. Bądźcie niestrudzonymi strażnikami rodzinnej wspólnoty!

Pozdrawiam Emerytów górniczych, którzy przez dziesięciolecia wykonywali górniczy zawód!

Pamiętam o wszystkich inwalidach pracy górniczej, którzy wykonując swoje obowiązki, stali się ofiarami górniczych katastrof i wypadków.

Świętej Patronce stanu górniczego polecam Rodziny pogrążone w żałobie po stracie swoich najbliższych.

Niech dobry Bóg, za pośrednictwem św. Barbary udziela Wam i Waszym Rodzinom pomocy, szczęścia i pokoju!

Wszystkim błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Szczęść Boże!

† Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama