Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zmarł ks. Piotr Szewczyk

Miał 61 lat, jego pogrzeb odbędzie się w czwartek w Siemianowicach-Bytkowie.

Śp. kapłan zmarł w poniedziałek 7 listopada. Ks. Szewczyk był rezydentem w Domu Świętego Józefa w Katowicach.

 Przeżył 61 lat, z czego 33 w Chrystusowym kapłaństwie.

Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 10 listopada o 10.00 w parafii Ducha Świętego w Siemianowicach-Bytkowie.

Ksiądz Szewczyk urodził się 9 kwietnia 1955 r. w Siemianowicach Śląskich. W 1976 r. zdał egzamin maturalny i rozpoczął studia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie.

Święcenia kapłańskie przyjął 31 marca 1983 r. z rąk bp. Herberta Bednorza.

Jako wikary pracował w parafiach: Świętego Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej - Orzegowie (do 1985), Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju (do 1986), Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach - Szopienicach (do 1987), Świętych Cyryla i Metodego w Knurowie (do 1988), Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim (do 1990), Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej (do 1994), Matki Bożej Bolesnej w Rybniku (do 1996) oraz Świętego Wojciecha w Radzionkowie.

W 1997 r. został kapelanem w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach i zamieszkał na probostwie parafii Świętego Maksymiliana w Tychach. W 1999 r. został kapelanem szpitalnym na terenie parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie. Następnie pełnił posługę wikariusza w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach - Murckach, Świętych Jana i Pawła Męczenników w Katowicach - Dębie, Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich - Bytkowie, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kozłowej Górze oraz Świętego Anioła Stróża w Gorzycach.

Następnie był rezydentem w parafii Świętego Józefa w Godowie (2005) oraz w ośrodku Najświętsze Serce Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej - Halembie. Od 2010 r. podjął posługę kapelana w Domu Pomocy Społecznej Święta Anna w Tychach. W 2012 r. zamieszkał w Domu Świętego Józefa w Katowicach.

Zmarł 7 listopada 2016 r. w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama