Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Rozpalili ogień misyjny

I to dosłownie. W Centralnym Muzeum Pożarnictwa w niedzielne popołudnie spotkały się rodziny, dzieci i młodzież, którym temat misyjny nie jest obcy. To oni rozpalili nie tylko misyjny zapał, ale też prawdziwy ogień.

Organizatorem była parafia Matki Boskiej Bolesnej z Brzęczkowic i jej proboszcz, ks. Grzegorz Wita, który witał gości w drzwiach placówki muzealnej.

Ogień misyjny w placówce pożarniczej? Tak i ogień na właściwym miejscu, i pomieszczenie, bo przecież kto się najbardziej zna na ogniu, jak nie strażacy?

Muzeum leży na terenie brzęczkowickiej parafii, więc było to najlepsze miejsce do zorganizowania misyjnego spotkania pod hasłem "Rozpalcie ogień misyjny". - Są koła misyjne, ale są też ogniska misyjne - tłumaczył znaczenie słów związanych z ogniem i tematem spotkania proboszcz Wita.

Przy blasku ognia pracownicy muzeum opowiedzieli nie tyle o samej placówce, co o znaczeniu i roli ognia w kulturze, sztuce i architekturze pod wodzą św. Floriana.

Misyjny ogień płonął, a stoisko misyjne zachęcało do nabycia wyrobów z misyjnych placówek, które zasilą misje na świecie. Można było również nabyć kalendarz misyjny na nadchodzący rok.

Spotkanie zakończyło zwiedzanie muzeum z przewodnikami.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama