Nowy numer 45/2018 Archiwum

Najbiedniejszym z biednych

Tak o misji medycznej w Paragwaju mówi ks. Wojciech Grzesiak. Już po raz szósty udaje się z grupą wolontariuszy do Ameryki Łacińskiej.

”Stowarzyszenie Śląska Misja Medyczna „TO-MISJA” pragnie nieść pomoc ludziom, którzy tracą nadzieję albo w tragicznych kolejach losu utracili wiarę w dobroć. Nasza chęć pomocy i działania wypływa z otwartych serc i świadomości nieogarnionych potrzeb w zakresie, jaki sobie wyznacza „TO-MISJA”. Jest także duchowym przynagleniem płynącym z ewangelicznej zachęty: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40) – czytamy w Preambule Statutu "Stowarzyszenia Śląska Misja Medyczna".

Praca w szkole - Misja Paragwaj 2015
Wojciech Grzesiak
 – Iskra tej szlachetnej idei wyszła w 2011 roku od ojca Grzegorza Adamczyka, franciszkanina konwentualnego – mówi ks. Grzesiak. Obaj pochodzą z Siemianowic. Kilka lat temu franciszkanin spędzał w Polsce urlop. – Nie ukrywam, że przesiąkł nieco Ameryką Łacińską. Ma paragwajską duszę i pewnego dnia spontanicznie „wyskoczył” z pomysłem, aby przyjechać do niego z lekarzami – opowiada ks. Grzesiak, kapelan Wojewódzkiego Szpitala specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Całą sprawę powierzył Opatrzności. Opowiedział o wszystkim pracownikom szpitala, którym pomysł przypadł do gustu. Do tej pory odbyło się pięć misji medycznej w Ameryce Łacińskiej. Rozpoczyna się właśnie wyprawa nr 6.

« 1 2 3 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy