Nowy numer 46/2018 Archiwum

Miłosierdzie nad Wodzisławiem przejdź do galerii

Trzy nowe dzwony trafiły do parafii Ducha Świętego na osiedlu Kopernika w Wodzisławiu. Największy ma 800 kg.

To dzwon „Miłosierdzie Boże”. Ma piękny, głęboki głos. Współbrzmią z nim dwa mniejsze dzwony: „Święty Jan Paweł II” i „Święta Faustyna”.

Do tej pory parafia miała tylko trzy niewielkie dzwony, z których jeden był... pęknięty. Pozostaną one na wysokiej kościelnej wieży, ale na co dzień nad wodzisławskim Osiedlem Kopernika nieść będzie się głos już nowych dzwonów. - To parafianie chcieli je kupić, ta sprawa ciągle przewijała się na kolędzie - mówi ks. Grzegorz Uszok, proboszcz.

Dzwony zostały wykonane w Roku Miłosierdzia, więc ich nazwy są związane z Miłosierdziem Bożym. Napis na największym z tych instrumentów wspomina też o 1050. rocznicy chrztu Polski.

Parafia Ducha Świętego w Wodzisławiu istnieje od 18 lat. Budowa kościoła zaczęła się tutaj w 2002 roku, a w 2008 świątynia została poświęcona.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • mietek00
    20.10.2016 22:33
    Te dzwony to śmiech na sali i jak zawisną tak jak na zdjęciu wszystkie 3x razem na 1 pietrze na wieży 3 pietrowej to będzie obciach.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy