Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Zakochana w Zbawicielu

Zakochana w Zbawicielu przejdź do galerii

- Nie kwiaty ani modne fryzury zdobią twoje skronie, ale biała korona z pięcioma czerwonymi znakami, symbolizującymi pięć ran Chrystusa. Nosisz ją z pokorą i dumą, bo jest ona widzialnym znakiem twoich zaślubin ze Zbawicielem - mówił 8 października w oliwskiej kaplicy sióstr brygidek bp Wiesław Szlachetka.

 
Na zakończenie uroczystości s. Laura podziękowała zgromadzonym za przybycie i wspólną modlitwę ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Kilkadziesiąt osób zgromadziła w Centrum Ekumenicznym sióstr brygidek kameralna uroczystość 25. rocznicy ślubów zakonnych s. Laury Lach. Mszy św. sprawowanej przez gdańskich biskupów pomocniczych oraz 11 kapłanów przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź. W uroczystości wziął udział także bp Marcin Hintz z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Jak podkreślał w homilii bp Wiesław Szlachetka, imię "Laura" symbolicznie opisuje powołanie jubilatki. - Masz ukazywać światu wieczną młodość Ewangelii i nadawać smak światu. Twoje imię zdaje się zapowiadać także wieczną nagrodę - przygotowany przez Zbawiciela wieniec sprawiedliwości - podkreślał bp Wiesław.

- Zakochałaś się w swoim Zbawicielu, którego poznałaś najpierw dzięki wierze swoich rodziców, zakorzenionej w religijnej tradycji Górnego Śląska. Jezusa wskazywała ci Maryja, Jego uśmiechnięta Matka w wizerunku pszowskiego sanktuarium. On pierwszy cię umiłował i wydał siebie samego za nas wszystkich w krzyżowej ofierze. Więzami tej miłości pociągnął cię do siebie. Położył cię jak pieczęć na swoim sercu, jak pieczęć na swoim ramieniu. Zaprosił cię do tego, byś była w świecie świadkiem Jego miłosiernej miłości, której owocem jest życie wieczne. Obdarował cię tą miłością, a ty tę miłość przyjęłaś. Wybrał cię nasz Pan Jezus Chrystus, ponieważ chciał, abyś szła z Nim i wraz z Nim zbawiała świat - mówił hierarcha.

- 25 lat zakonnej służby to czas pełni życia. Zawiera w sobie działania, pracę, modlitwę, cierpienia i upokorzenia. Znamy siostrę Laurę. Jest dzielna i energiczna. Cechuje ją śląski upór i stanowczość, gorliwość w pracy i gotowość pełnienia wszelkich zadań. Dziękujemy siostrze. Trafność odpowiedzi siostry na głos powołania potwierdza 25 lat życia w zgromadzeniu. Niech serce siostry zawsze będzie wypełnione radością - mówił na zakończenie Mszy św. abp Sławoj Leszek Głódź, przekazując siostrze list gratulacyjny.

"Wielebnej siostrze Laurze Lach z okazji jubileuszu 25-lecia ślubów zakonnych w duchu wdzięczności za lata posługi podejmowanej w duchu charyzmatu zgromadzenia i umacnianie w ludziach nadziei, radości, nadziei i miłości Chrystusa Zmartwychwstałego gratuluję i błogosławię, przyzywając wstawiennictwa Matki Przenajświętszej i św. Jana Pawła II" - napisał w nim metropolita.

« ‹ 1 › »
25. rocznica ślubów s. Laury Lach

Foto Gość DODANE 08.10.2016 AKTUALIZACJA 08.10.2016

25. rocznica ślubów s. Laury Lach

​Kilkadziesiąt osób zgromadziła w Centrum Ekumenicznym sióstr brygidek kameralna uroczystość 25. rocznicy ślubów zakonnych s. Laury Lach. Mszy św. sprawowanej przez gdańskich biskupów pomocniczych oraz 11 kapłanów przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

|

GOSC.PL

publikacja 08.10.2016 15:36

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • 25-LECIE ŚLUBÓW ZAKONNYCH
  • ABP SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ
  • BP WIESŁAW SZLACHETKA
  • BP ZBIGNIEW ZIELIŃSKI
  • CENTRUM EKUMENICZNE
  • GDAŃSK
  • JUBILEUSZ
  • S. LAURA LACH
  • SIOSTRY BRYGIDKI

Polecane w subskrypcji

  • Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X