Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Różaniec odmawiają codziennie

W katowickiej katedrze rozpoczęła się V Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca.

Uroczystej Mszy św. o 12.00 będzie przewodniczył abp Wiktor Skworc.

– Chcemy podziękować za dar chrztu św., Rok Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży – wyjaśnia ks. Zbigniew Kocoń, moderator diecezjalny Wspólnot Żywego Różańca.

Do zelatorów słowo skieruje ks. Grzegorz Wita, wikariusz biskupi do spraw misji oraz o. Włodzimierz Tochmański, który jest opiekunem Bractw Szkaplerznych w archidiecezji katowickiej.

Spotkanie w katowickiej katedrze od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Już przed 5 laty, podczas pierwszej pielgrzymki, modliły się tu ok. 3 tys. zelatorów ze 130 parafii archidiecezji katowickiej. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej.

Pierwsza róża różańcowa powstała 190 lat temu w Lyonie. To zasługa Pauliny Jaricot, która chciała uczynić Różaniec modlitwą wszystkich i otoczyć nią cały świat. Sama zaś uważała się za pierwszą zapałkę, którą Bóg się posłużył, by rozpalić wielki ogień.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama